Teknoloji

Atari, 100’den fazla PC ve konsol klasiğinin haklarını satın aldı: Peki bunlarla ne yapacak?

Atari, insanların 1985’teki gibi, ancak daha iyi teknolojiyle oyun oynamasını istiyor. 1980’lerde ve 1990’larda Accolade, Micropose ve Infogrames tarafından piyasaya sürülen 100’den fazla PC ve konsol oyunu satın aldığını duyurdu. Şirket ayrıca Accolade ticari markasını kasasına ekledi.

Atari’nin yeni sahip olduğu oyunlar arasında Demolition Racer serisi, Bubsy ve Hardball bulunur. Atari CEO’su Wade Rosen yaptığı açıklamada. “Bu oyunların birçoğu Atari tarihinin önemli bir parçası ve hayranlar bu oyunların birçoğunun fiziksel ve dijital formatlarda yeniden piyasaya sürülmesini ve hatta modern konsollara taşınmasını dört gözle bekliyor.”söz konusu.

Bu açıklamadan satın alınan oyunların yeni teknoloji ile yenileneceğini ve yeniden karşımıza çıkacağını anlayabiliyoruz. Ancak hangi oyunlara öncelik verileceği gibi detaylar şu an için net değil.

Atari, insanların önemsediği IP’lere yaptığı yatırımlarla oyuna geri dönmek için önemli bir çaba harcıyor. Daha geçen ay Atari, Gece Dalışı Stüdyolarıve arasında BerzerkVe çılgınlıkI dahil ederek 12 Stern Electronics Arcade Klasikleri IP’leri için anlaşmalar yaptı. Nightdive Studios’un satın alınması, sunduğu oyunların yanı sıra teknolojisiyle de dikkat çekiyor. gece dalışı, modern sistemler için retro oyunların yeniden düzenlenmesiaynı zamanda kalitelerini artırma konusunda uzmanlaşmış bir stüdyo ve Atari’nin yapmayı amaçladığı da tam olarak bu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu