Teknoloji

Yerli otomobil Togg ne zaman satışa çıkacak?

Türkiye’nin ilk yerli ve elektrikli otomobiline sahip olmak isteyenler tarafından Togg fiyatı sorgulanıyor. 29 Ekim 2022’de tanıtılan Togg’un ne zaman satışa çıkacağı ve fiyatının ne kadar olacağı merak ediliyor. Peki, Togg fiyatı ne kadar olacak? Detaylar burada.

TOGG NE ZAMAN SATILACAK?

Yerli otomobil Togg’un tanıtımında, ilk teslimatın mart ayı sonuna kadar hatasız yapılacağı belirtildi.

Buna göre; Togg C-SUV’nin bu ay satışa çıkması ve ay sonunda yollarda olması bekleniyor.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN TOGG FİYATI HAKKINDA AÇIKLAMA

Cumhurbaşkanı Erdoğan, katıldığı canlı yayında Togg’un bedelini, “Hemen fiyat sormaya başladılar. Gemlik Yerleşkesi açılışında net bir cevap verdim. Togg satışa çıkınca rekabetçi olacak.

Kendi sınıfındaki araçlarla rekabet edebilecek. Mart ayında yollara çıkmadan önce fiyatı belirleyip ona göre adımlarımızı atacağız. A’dan Z’ye her şeyi o zaman konuşuruz.”sözlerini kullandı.

TOGG FİYATI NE KADAR OLACAK?

Elektrikli araçlarda vergi matrahının artmasıyla birlikte bazı modellerin fiyatı yeniden yüzde 10 ÖTV segmentine girerek geriledi. Yönetmelik, Togg’un satış fiyatını da belirleyecek.

Arkadan çekişli ve dört tekerlekten çekişli olmak üzere iki farklı versiyonda satılacak olan Togg’un 160 kW’lık arkadan çekişli versiyonunun yüzde 10 ÖTV segmentine girmesi bekleniyor.

320 kW dört tekerlekten çekişli Togg C-SUV için ÖTV oranı yüzde 50 olabiliyor.

Togg’un 160 kW’lık versiyonunun fiyatının yaklaşık 1 milyon 100 bin TL ile 1 milyon 300 bin TL arasında olabileceği belirtiliyor.

haber-andirin.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu