Haber

Erdiş Spor Futbol Okulu sporcuları Van Gölü’nde çevre temizliği yaptı

Erdiş, VAN’ın Erciş ilçesinde SporFutbol Okulu sporcuları, son yıllarda bölgede yaşanan kuraklık nedeniyle Van Gölü’ndeki çekilmelere dikkat çekmek için göl kıyısında çöp topladıktan sonra burada antrenman yaptı.

Van Gölü Havzası’nda son yıllarda yaşanan kuraklık, özellikle Van Gölü’nü etkiliyor. Gölün birçok yerinde durgunluklar görülüyor. U14-16 Ligi’nde mücadele eden Erdiş Spor Futbol Okulu’nun 20 sporcusu, kuraklığa dikkat çekmek için gölden en çok çekilmenin yaşandığı bölgeye geldi. Sporcular önce bölgede çöp topladı, ardından antrenmanlarını burada yaptı.

Erdiş Spor Futbol Okulu Teknik Direktörü Faruk Keleş, “Sporcularıma güç toplamak için Erciş sahiline geliyoruz. Maç hazırlıklarımızı bu alanda yapıyoruz. Son dönemde yaşanan kuraklık nedeniyle Van Gölü’nde geri çekilmeler oldu. Göl suları çekilince ortaya çöpler çıktı.Sporcu arkadaşlarımla da eldivenlerimizi takıp çöp topladık.Ardından temizlediğimiz alanda antrenman yaptık. Amacımız kuraklığa dikkat çekmek ve farkındalık yaratmak. İnşallah bir an önce yağışlar şiddetlenir ve göl eski seviyesine döner” dedi. göl suları çekildi. Öğretmenimiz ve arkadaşlarımızla birlikte önce çöpleri topladık, ardından günlük antrenmanlarımızı yaptık.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu