Haber

Çorum’da barut, fişek ve kapsül üretim tesisleri tamamlanmak üzere

Çorum Sungurlu Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) temeli Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından atılan barut, fişek ve kapsül üretim tesislerinin tamamlanma aşamasına geldiği bildirildi.

OSB’de fişek üretecek olan Mite Savunma Genel Müdürü Fatih Doğan, ilçedeki gazetecilerle bir araya geldiği toplantıda Türkiye’nin en büyük fişek fabrikasını kurduklarını söyledi.

Fabrikayı bitirme aşamasına getirmenin gururunu yaşadıklarını anlatan Doğan, “Temel atma törenini Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan gerçekleştirdi, açılışını da inşallah kendisi yapacak.” söz konusu.

Tesisin üretim kadar atış poligonuyla da öne çıktığını belirten Doğan, “Türkiye’nin en büyük atış poligonunu yaptık. 557 metrelik kapalı poligonumuz var ve burada sadece atış poligonlarımızı kurmayacağız. Testler yapıyoruz. burada ürettiğimiz fişekleri en kaliteli ve en iyi şekilde analiz edip üretip güvenlik güçlerimize vereceğiz.” dedi.

Tesisin hem iç hem de dış pazara üretim yapacağını anlatan Doğan, “Yıllık ürettiğimiz 360 milyon fişeğimizi iç pazarın ihtiyacını karşıladıktan sonra ihraç edeceğiz. Tehlikeli bir iş yapıyoruz ama siz elinize aldığınızda. güvenlik önlemleri, bu işler güvenli.İş güvenliğini de çok iyi alıyoruz.Diğer güvenlik önlemlerimizi de çok iyi aldığımızı düşünüyorum.” terimleri kullandı.

150 olan istihdam sayısını 600’e çıkarmayı hedeflediklerini vurgulayan Doğan, kendi Ar-Ge ve üretim süreçlerini yürütmenin gururunu yaşadıklarını sözlerine ekledi. ???????

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu