Haber

AK Parti’de “İstifanın eşiğindeyiz” diyen Ordu İl Başkanı Halit Tomakın görevden alındı.

Türkiye, 14 Mayıs’ta yapılacak cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerine kilitlenirken, 26 parti aday listelerini Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) sundu.

AK PARTİ İL BAŞKANINDAN İKAMET EDEN

AK Parti Ordu’nun ordu için hazırladığı listedeki isimler kentte büyük tartışma yarattı. İllerinde milletvekili aday listesine itiraz eden AK Parti Ordu İl Başkanı Halit Tomakin, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Asrın seçimine yaklaşık bir ay kaldı. Aday listelerimiz Cumhurbaşkanlığı tarafından açıklandı. Karargah. Şanslıyım çünkü sesimiz iletilmiyor.

AK Parti Ordu İl Başkanı Halit Tomakın.

“SEÇİMDE YAŞAYACAĞIMIZ RİSKLERİ ALMAK İSTEMİYORUM”

Ordu halkı aday listelerimize şiddetle karşı çıkıyor. Ordu ilimizde yapılacak milletvekilliği seçimlerinde alacağımız riskleri seçim günü akşamı Ordu’da yapılan bunca çalışmadan sonra milletimizin karşısına böyle bir aday listesiyle çıkmak istemiyorum açıkçası. . Bu nedenle Sayın Cumhurbaşkanı, geldiğimiz noktada istifanın eşiğine geldiğimizi ve sesimizi duymanızı rica eder, takdir ve talimatlarınızı bekleriz.”

TOMAKİN GÖREVDEN ÇIKIYOR

Paylaşımlar parti içinde büyük tartışma yaratırken, AK Parti Teşkilat Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada Ordu İl Başkanı Halit Tomakin’in görevden alındığı, yerine Selman Altaş’ın atandığı belirtildi.

haberhazro.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu