Haber

Millet İttifakı dağıldı mı? İYİ Parti sözcüsünden kafa karıştıran açıklama

Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi CHP, İyi parti , Demokrat Parti, Saadet Partisi, Gelecek Partisi ve DEVA Partisi birleşerek Millet İttifakını kurdu. 14 Mayıs’ta yapılan milletvekilliği seçimlerinde CHP 169, DÜZGÜN Partisi 43. CHP ortak listelerinden Deva Partisi 14, Saadet Partisi 10, Gelecek Partisi 10 ve Demokrat Parti 3 milletvekili çıkardı. 28 Mayıs’ta yapılan cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turunda Millet İttifakı’nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Recep Tayyip Erdoğan’a yenildi.

“İTTİFAK 28 MAYIS’A KADAR BİTİRİLİR”

Millet İttifakı’nın durumuna ilişkin gelişmeler merak edilirken UYGUN Partisi Genel Sekreteri Uğur Poyraz’dan dikkat çekici bir açıklama geldi. Poyraz “Bütün ittifaklar oy Seçim bittiğinde tüm ittifaklar ortadan kalkar. Yani 14 Mayıs genel seçimleri bitti, ittifak tamamlandı. İttifak içindeki partiler, 28 Mayıs’a kadar ortak Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Kılıçdaroğlu’nun ikinci turu için mücadele etti ve bu ittifak 28 Mayıs itibarıyla sona erdi.

“STRATEJİK KARARIMIZI MECLİSTE BELİRLEYECEĞİZ”

Poyraz’ın açıklaması kamuoyunda geniş yankı uyandırırken, bugün kameraların karşısına çıkan ÂLA Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, konuyla ilgili kafa karıştıran bir açıklama yaptı. Millet İttifakı biter mi bitmez mi sorusuna da yanıt veren Şiddet, “Yerel seçimlerde ittifakların başarısı devam ediyor, stratejik kararımızı kongrede belirleyeceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu