Ekonomi

Türk Savunma Sanayii Firmaları Polonya’daki Fuara Katıldı

Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) öncülüğünde, Savunma Sanayii İhracatçıları Birliği’nin desteğiyle bu yıl 31’incisi Polonya’nın Kielce kentinde düzenlenen MSPO Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı’na Türkiye’den 10 firma katılıyor. Derneği (SGK).

SSB’den yapılan yazılı açıklamaya göre, Polonya Devlet Lideri himayelerinde her yıl düzenlenen MSPO Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı, savunma sanayii firmaları ve üst düzey katılımıyla 5-8 Eylül ayı ortalarında gerçekleşiyor. Dünyanın çeşitli yerlerinden ülkelerin resmi heyetleri.

Türk savunma sanayii firmalarının ürettiği çeşitli insansız kara ve hava araçları, zırhlı araç platformları, silah sistemleri, elektronik sistemler, simülatörler ve lojistik üs çalışmalarının sergileneceği fuarda, Türk firmaları arasındaki iş birliği potansiyelinin geliştirilmesi ve derinleştirilmesi amaçlanıyor. ve diğer ülkeler.

Fuar süresince Türk resmi heyeti, ev sahibi ülke yetkilileri ve fuara katılacak diğer ülke heyetleriyle görüşmelerde bulunacak. Türkiye Milli Pavyonu’nda katılımcılara Türk savunma sanayisi ve ileri teknolojik kabiliyetler hakkında bilgiler sunulacak ve iş birliği fırsatları değerlendirilecek.

3E Elektro Optik Sistemleri San. ve Tic. Ltd. Şti, Aselsan Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş., Baykar Makine Sanayi ve Ticaret A.Ş., Canik Samsun Yurt Savunma ve Ticaret A.Ş., Kalekalıp Makine ve Kalıp Sanayi A.Ş., Koluman Otomotiv Sanayi A.Ş., Makel Makine Mühendislik A.Ş. , Makina ve Kimya Sanayi A.Ş., Repkon Makina, Kalıp Sanayi ve Ticaret A.Ş. ve Roketsan Roket Sanayi ve Ticaret A.Ş. firmaları katılıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu