Haber

MİT, MLKP’nin Suriye görevlilerinden Osman Nuri Ocaklı’yı etkisiz hale getirdi

MİT, MLKP’nin Suriye görevlilerinden Kırmızı Kategori’de aranan Yılmaz Behrareş kodu Osman Nuri Ocaklı’yı Suriye/Ayn El Arab’da etkisiz hale getirdi.

Geçmişte MİT, MLKP adına birçok eylem emri veren Osman Nuri Ocaklı, Bursa’daki cezaevi saldırısı da dahil olmak üzere birçok terör hareketini organize eden MLKP’nin üst düzey yönetici kadrosunda yer aldığı için hedef listesine alındı. .

MİT, PKK/KCK mensuplarıyla birlikte Suriye’de ve ülkemizde güvenlik güçlerimize yönelik eylemlerin planlayıcısı ve uygulayıcısı konumunda bulunan Osman Nuri Ocaklı’nın yerini saha ajanları aracılığıyla öğrendi. MİT’in birbirinden habersiz olarak bölgeye getirdiği casuslar, Ocaklı’yı farklı zaman ve mekanlarda takibe aldı.

MİT tarafından uygun yer ve zamanda gerçekleştirilen operasyonda, titiz çalışma sonucunda Osman Nuri Ocaklı etkisiz hale getirildi. MLKP’nin Suriye’deki en üst düzey yöneticisi olan ve Ocak 2023’te MİT tarafından etkisiz hale getirilen Ahmet Şoreş kod Zeki Gürbüz’ün ardından MLKP yöneticisi olabilecek isimlerden Osman Nuri Ocaklı’nın ölümü partiye büyük darbe vurdu. organizasyon.

MLKP’nin Suriye yetkililerinden Osman Nuri Ocaklı, 2000 yılından bu yana MLKP’nin Türkiye’deki silahlı kolu FESK’in başında bulunuyor. Bu dönemde terör faaliyetlerini sürdürdü.

Faaliyetleri sırasında PKK ile yakın örgütsel ilişkileri bulunan Osman Nuri Ocaklı, Kasım 2014’te Irak/Kandil Bölgesi’ne taşındı. Akabinde 2015 yılında Suriye’nin Ras-El Ayn bölgesinde faaliyet göstermeye başladı.

MLKP adına Nisan 2018 prestijiyle Türkiye ve Suriye ortasındaki kaçak geçişlerden sorumlu olan Osman Nuri Ocaklı, eski MLKP Suriye subayı Baran kod Bayram Namaz’ın sağ kolu, örgütün Suriye’deki üçüncü adamı.

2019 yılında Bayram Namaz’ın etkisiz hale getirilmesinin ardından MLKP Suriye Sorumlusu olarak atanan Ahmet Şoreş kod Zeki Gürbüz’ün yardımcısı olarak göreve başlayan Osman Nuri Ocaklı, Temmuz ayı itibarıyla Suriye/Ayn Al Arab’da sorumlu düzeyde faaliyetlerine devam etti. 2022. – ANKARA

mengenajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu