Haber

Kılıçdaroğlu’ndan partililere: Kendimiz yazdığımızı bilmiyorsunuz

Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinin kaybedilmesinin ardından muhalefette başlayan kaos halen devam ediyor.

CHP heyetlerinin yaptığı açıklamalarda genel seçimlerde olduğu gibi yine kazanacağımıza dair açıklamalar gelmeye başladı.

Öte yandan seçimi kazanma iddiası da olan Kılıçdaroğlu, ilçe kongreleri devam ederken partisinin genel merkezinde Ankara ilçe başkanlarıyla toplantıya geldi.

ÇÜNKÜ O DÖNEMİ YANLIŞ ŞEYLER OLMADAN AÇIKLAYAMIYORUZ, BU BİZİM HALKIMIZDIR, BİLİNMİYOR”

Partililerle fikir ayrılığı yaşayan Kılıçdaroğlu, partililere başarılı seçim sürecini ilerletemediklerini belirterek tepki gösterdi.

Partililerin geçmiş tarihi bilmemesine kızan Kılıçdaroğlu, “CHP bu tarihte camiyi yıktı,” diye o döneme ilişkin gerçekleri söyleyemediğiniz için bu tür işler bize düşüyor.” dedi.

“PARTİ’NİN ESKİ DÖNEMLERİNE HAKİM OLMAMIZ GEREKİYOR”

Cumhuriyet’in haberine göre Kılıçdaroğlu, toplantıda liderlere, genel seçimlerde yaptıkları konuşmaların kamuoyuna gerektiği gibi anlatılamadığını söyleyerek tepki gösterdi:

Partide okuma kültürünü oturtmamız lazım. Kendi bastığımız kitapçıkları okumuyorsunuz. Ayrıca partinin tarihini de uygun şekilde bilmemiz gerekiyor. Eski dönemlere hakim olmamız lazım.

Bir milletvekili çıkıp ‘CHP bu tarihte camiyi yıktı’ dediğinde bu tür işler bize düşüyor çünkü o dönemi doğru anlatamıyorsunuz.

“SAHADA TEK SES VERİLMEZ”

Kılıçdaroğlu ise, “Grup toplantılarında söylediklerim sahada tekrarlanmıyor, insanlar duymuyor. Böyle olunca ne yapacağımızı anlatamayız. Sahada tek seslilik sağlanamaz.” Eleştirisini de getirdiği belirtildi.

KAYNAK: CUMHURİYET GAZETESİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu