Haber

Kılıçdaroğlu: Türkiye’yi en geç 1 yıl içinde nefes alır hale getireceğiz

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Habertürk Televizyonu canlı yayınında Serap Belet ve Kürşad Oğuz’un sorularını yanıtladı.

Kılıçdaroğlu, Millet İttifakı’nın milletvekili listelerini belirleme çalışmalarını sürdürdüğünü belirterek, “Ortak liste için çalışıyoruz. Türkiye için önemli bir seçim. Komşularımız için de çok önemli. Bilime dayalı bir siyasete ihtiyacımız var. , akıl, sağduyu, kutuplaştırma değil, kucaklama.”

Millet İttifakı’nın ortak politikalar konusunda mutabakat zaptı açıkladığını hatırlatan Kılıçdaroğlu, “Eğitimden sağlığa, teknolojiden milli eğitime hayatın her alanına ilişkin 2 bine yakın maddenin başlığını açıkladık. Cumhur İttifakı ne yaptı? Böyle bir şey duyurdu mu, açıklamadı, kamuoyu bunları neden tartışmıyor, neden eleştirmiyor?” söz konusu.

İttifaktaki partilerin genel başkan yardımcılarının milletvekili aday listeleri üzerinde çalıştıklarını kaydeden Kılıçdaroğlu, “Bütün seçenekler değerlendiriliyor. Partilerin genel başkan yardımcıları çalışıyor. Önemli olan maksimum faydayı nasıl sağlayacağımız. . Biraz daha fazla, 1-2 güne netleşir” dedi.

Cumhur İttifakı’ndaki partilerin ayrı ayrı seçilmesinin kendilerini nasıl etkileyeceği sorusuna Kılıçdaroğlu, “Diğer partilerin konumuna bakarak kendimize siyaset üretmiyoruz. Seçimi kazanacağız, Türkiye’yi içeride nefes alır hale getireceğiz.” en geç bir yıl.Cumhur İttifakı şunu yaptı, bunu yaptı…’ diye cevap verdi.

Kılıçdaroğlu, parti olarak seçimden birinci sırada çıkmayı hedeflediklerini belirterek, “Hedefimiz birinci parti olmak, Cumhurbaşkanlığı seçimini açık farkla kazanmak” dedi.

Kılıçdaroğlu, Trabzon ziyaretine ilginin yoğun olduğunu belirterek, AFAD’ın ziyaret günü kentte fırtına olacağına dair uyarı mesajına da değindi.

Kılıçdaroğlu, “AFAD neden böyle yapar bilmiyorum. Meteoroloji’nin görevi bu. AFAD’ın ne olduğunu depremde gördük. Ben çalışanlarına demiyorum, karar vericilere söylüyorum.”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu